Online platby zažívají v posledních letech boom. Jsou rychlé, bezpečné a ušetříte díky nim za dobírku. Víte ale, že na internetu můžete platit i kartou, která vlastně fyzicky neexistuje? Říká se jí virtuální karta a my vám představíme, jak funguje a proč by se mohla hodit i vám.

Předností virtuální platební karty, kterou zpopularizovala především britská společnost Revolut, je, že s ní můžete bezpečně platit, aniž byste museli vlastnit klasickou plastovou kartu propojenou s běžným bankovním účtem. Pokud by při platebním styku došlo k prolomení bezpečnosti, nestane se, že by vám internetový útočník „vyluxoval“ celé konto.

Revolut dokonce nabízí jednorázovou virtuální kartu, na kterou si převedete potřebnou hotovost, provedete platbu a karta se ihned po zaplacení sama deaktivuje. Takže se nemusíte bát, že ji v budoucnu někdo zneužije.  

Karta mallpay 

S virtuální kartou mallpay můžete bez starostí a pohodlně platit na internetu i v kamenných obchodech. Stačit vám k tomu bude chytrý telefon nebo hodinky s Google Pay, Apple Pay nebo Garmin Pay. A pro nákupy v e-shopech si číslo karty a další údaje potřebné k platbě jednoduše zobrazíte v naší mobilní aplikaci. Nakupujte bez rizika, bezpečně a bez skrytých poplatků. 

Karta, která může, ale nemusí existovat

V čem se virtuální platební karta liší od té klasické? Místo plastové kartičky získáte v zabezpečeném prostředí pouze údaje karty: číslo, datum expirace a bezpečnostní kód. Ty si jednoduše uložíte do své mobilní peněženky. A platit pak můžete chytrým telefonem nebo hodinkami, které máte vždy u sebe. Takže platíte kdykoliv a odkudkoliv i ve chvíli, kdy nemáte po ruce peněženku. 

TIP!
TIP: Užijte si podzim s novinkami mallpay. Co jsme pro vás přichystali?

I když i virtuální karta může mít svůj plastový protějšek, nemusíte čekat, až vám karta dorazí domů. Údaje, díky kterým můžete platit, získáte ihned, takže si kartu jen aktivujete a obratem s ní můžete nakupovat na internetu, v běžných obchodech nebo ji použít k výběru hotovosti z bezkontaktních bankomatů.

Platba virtuální kartou
Virtuální kartu si jednoduše nahrajete do smartphonu.

Virtuální karta bývá zpravidla propojená pouze s účtem, na kterém je určitý menší finanční obnos pro internetové platby. Díky tomu se nestane, že by se – například při ztrátě nebo odcizení – kdokoliv nepovolaný pomocí karty dostal k vašim úsporám na běžném bankovním účtu. Platební transakce jsou navíc důkladně zabezpečené a zašifrované, a proto dnes virtuální karty kromě technologických startupů běžné nabízejí i zavedené banky.   

Výhody virtuální karty

  • Karta není propojená s vaším běžným bankovním účtem.
  • Můžete ji začít používat ihned bez čekání na fyzickou plastovou kartu.
  • Máte ji vždy po ruce – ve smartphonu, chytrých hodinkách nebo webové aplikaci.
  • Využijete ji při nákupech na internetu i v kamenných obchodech a také pro výběry z bezkontaktního bankomatu.
  • Veškeré finanční transakce probíhají v zabezpečeném prostředí.

Hodila by se virtuální karta i vám? Prozkoumejte naši mallpay kartu. Ta je zcela zdarma a kromě všech uvedených benefitů virtuální karty vám nabídne i další výhody. Vrátíme vám s ní až 1 000 Kč z prvního nákupu na e-shopu MALL.CZ, za zboží můžete zaplatit až ve chvíli, kdy si ho prohlédnete, a navíc díky ní vždy budete mít k dispozici finanční rezervu ve výši až 50 000 Kč. U většiny nákupů nad 1 500 Kč vám také zdarma prodloužíme záruku na 3 roky a pojistíme je proti rozbití a krádeži.

Jak si kartu přidáte do digitální peněženky?

Přidání virtuální karty do Apple Pay, Google Pay nebo Garmin Pay zvládnete během chvilky. Stačí, když si otevřete příslušnou aplikaci a v menu zvolíte možnost přidání karty. Poté zadáte údaje z karty, které Vám zašleme, a vyberete metodu, pomocí níž budete při placení ověřovat svou totožnost, aby všechny transakce probíhaly v naprostém bezpečí.

Že to zní dobře? Souhlasíme! Když jsme totiž pátrali po jiné kartě, která by byla stejně výhodná jako ta naše, nenašli jsme ji. V Česku ani v zahraničí. Pokud ale máte tip, jak naši kartu ještě vylepšit, dejte nám vědět. Vždy vítáme nápady, které nám pomohou být ještě lepší.

Hodnocení článku:

(2 hlasů, průměrné hodnocení: 3.00 z 5 )
Loading...

Témata:

Komentáře:

Sledovat
Chci být informován o:
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Ukázat všechny komentáře
0
Napište nám prosím do diskuze váš názor.x
()
x