Na tom, že si půjčíte peníze od banky, není nic špatného. Zadlužení, které vás bude provázet i několik let, by ale mělo být promyšlené a smysluplné. Ve kterých situacích je lepší na půjčku raději zapomenout?
Finanční gramotnost
Dvě třetiny Čechů neumí hospodařit s penězi. Děláte i vy stejné chyby?
Stává se vám, že nevyjdete s penězi? Nejste v tom sami. Průzkumy opakovaně ukazují, že podobný problém má řada Čechů bez ohledu na to, do jaké příjmové skupiny patří. Proto jsme se podívali na důvody, které k tomu, že máte pravidelně vítr v peněžence, vedou. Poznáváte se?
Insolvenční rejstřík. K čemu slouží a co v něm najdete?
Insolvenční rejstřík asi nenavštěvujete každý den. Ale pokud se například chystáte začít spolupracovat s novým obchodním partnerem, možná byste si ho v této databázi proklepnout měli. V rejstříku totiž během chvilky a zdarma zjistíte, jestli náhodou nemá finanční škraloup. Pojďme se proto na insolvenční rejstřík podívat podrobněji.
Jak vyřešit finanční krizi a nenaletět lichvářům?
Když člověka trápí nedostatek peněz, je náchylnější k tomu sáhnout po prvním řešení, které se mu nabízí. Jenže „výhodná“ krátkodobá půjčka vám může pořádně zkomplikovat život. Naštěstí existují i jiné možnosti. A my vám je představíme.
Pozitivní vs. negativní záznam v registru dlužníků. V čem se liší?
To, že vaše jméno v podobné databázi figuruje v registru dlužníků, samo o sobě nic neznamená. Důležité je, jestli je váš záznam pozitivní, nebo negativní. Zatímco první možnost znamená, že zodpovědně splácíte své závazky, druhá varianta vám může zkomplikovat život. Nebo minimálně žádost o další půjčku či hypotéku. Jaké úvěrové registry v Česku existují?
Zodpovědnost na prvním místě. Jak bráníme zadlužování našich klientů?
Odložená platba a skipování jsou služby, kterými chceme lidem zpříjemnit online nákupy. Jejich využívání ale vyžaduje určitou zodpovědnost, a to nejen od našich klientů, ale především z naší strany. Přečtěte si, jaké postupy využíváme k tomu, abychom naše klienty nedostávali do finančních těžkostí.
3 věci, které se děti naučí díky kapesnému
Kapesné není jen způsob, jak dítěti přilepšit, ale také účinný nástroj k rozvíjení finanční gramotnosti. Pokud váš potomek bude už od dětství spravovat svůj malý majetek, snáze pochopí zákonitosti, které panují ve světě dospělých, a připraví ho na situace, jimž bude jako dospělák čelit. Máme pro vás 3 důvody, proč je kapesné dobrý nápad.
Jak bezpečně platit na internetu? Pomůže vám 5 jednoduchých pravidel
Pro řadu lidí je platba kartou na internetu samozřejmost, ale mnozí k ní stále přistupují spíše obezřetně. I když jsou bezpečnostní systémy, které e-shopy využívají, stále sofistikovanejší, určitá obezřetnost při nakládání s citlivými údaji je stále na místě. Poradíme vám, jak na platbu kartou bez obav.
7 pravidel, která vás ochrání před finančními problémy
I když si většina Čechů myslí, že vědí, jak správně nakládat s penězi, průzkumy opakovaně ukazují něco jiného. Základy finanční gramotnosti by si lidé měli odnášet z rodinného prostředí, ale často tomu tak není. Jaká jsou tedy základní pravidla, kterými se při hospodaření s penězi vyplácí řídit?